לשון הרע

חוק איסור לשון הרע | הוצאת שם רע | שיימינג | הוצאת שם רע ולשון הרע ברשתות חברתיות | דיני אינטרנט ורשתות חברתיות

מהו לשון הרע?

"כבודו של אדם ושמו חשובים לו לעיתים יותר מחייו", כך קבע בית המשפט העליון לא אחת, כאשר נדרש הוא לשאלה האם הבעת דעה או דיס המלצה על אדם או שירות מהווים פגיעה בשמו של אדם.

כך, גם שיחה על אדם אשר נועדה להשפילו ברבים ולגרום לו להיות לעג ובוז, יכול ויכנס תחת הגדרת לשון הרע. גם פרסום דבר אשר נועד לפגוע באדם או בארגון וכן בעבודתו או בפרנסתו, כל אלו יכנסו תחת הגדרת לשון הרע.

כיום המקום שמקבל את הביטוי הגדול ביותר בתביעות לשון הרע הוא ברשתות החברתיות ובפלטפורמות המדיה השונות, שם האצבע קלה על המקלדת. 

יחד עם זאת, בחוק איסור לשון הרע קיימות הגנות ספציפיות אשר באות להגן ולאזן בין החובה לשמור על שמו של האדם אל מול חופש הביטוי.

פגעו בשמי, מה עליי לעשות?

כפי שראינו, פגיעה בשמו של האדם יכול ותהיה פגיעה ממשית ואנושה ויכול שגם לא תזיק כלל, חשוב לדעת כי כל פגיעה וכל פוסט יכול להוביל לתגובות ושיתופים רבים ובעיקר ברשתות החברתיות, דבר אשר עלול אף להחמיר ולהעצים את חשיפת הפרטים והפגיעה בשם הטוב.

ראשית, מיד וללא דיחוי לפנות לעורך דין הבקי בדיני לשון הרע אשר יבחן את המקרה וינחה אתכם בפרטים אשר נדרשים לשם גיבושה של התביעה.

שנית, לתעד את הפוסט המדבר בגנותכם ואת התגובות שבאו בעקבותיו, וכל התכתבות ופניה אליכם בעבות הפוסט.

עורך הדין יקבל לידיו את חומר הראיות, יבחן אותם בדקדוק רב ויפעל למיצוי כל זכויותיכם אל מול הפוגעים.  

כמה כסף אפשר לתבוע בלשון הרע?

העובר על הוראות חוק איסור לשון הרע חשוף לתביעה רצינית ביותר אשר מחולקת לשני חלקים:

החלק הראשון, בו נקבע בחוק פיצוי סטטוטורי של עד 70,000 ש"ח ללא הוכחת נזק מצד הפוגע, וכפל פיצוי קרי עד 140,000 ש"ח אף הוא ללא הוכחת נזק אך נדרש להוכיח כוונה מצד הפוגע לפגוע.

החלק השני, בו ניתן לתבוע פיצוי לפי מידת הפגיעה אשר קרתה בעקבות דברי לשון הרע, כאן נדרש להוכיח נזק בר קיימה ומידתו וכן את תחשיב הנזקים אשר אירעו בעקבות דברי לשון הרע.

זכרו, רק עורך דין בקי ומנוסה בתביעות לשון הרע יוכל לנתב את התביעה ומרכיביה בצורה הטובה והיעילה ביותר. 

הצלחות המשרד

למשרדנו ניסיון רב שנים בתביעות לשון הרע השונות, הן בייצוג תובעים והן בייצוג נתבעים.

מקרה בו סבל לקוח המשרד דברי לשון הרע חמורים נגדו מבין משפחתו, השפלות וקללות נמרצות אל מול בני משפחה ומכרים במספר תקופות שונות, זכה הלקוח ב 217,000 ש"ח.

במקרה נוסף בו לקוח המשרד אשר מנהל רשת סושיות מוכרת בארץ, נחשף לפוסטים בגנות עסקו הקוראים להחרמת העסק, הלקוח זכה ב 92,000 ש"ח.

משרדנו ייצג עורך דין, אשר לקוח לשעבר שלו החל לצאת נגדו בהסטות מכוונות בפייסבוק בקללות והשמצות, עודך הדין זכה ב 130,000 ש"ח.

ועוד הצלחות רבות וכבירות.

"טוב שם משמן טוב"

נפגעתם מלשון הרע? נחשפתם לדברי לשון הרע נגדכם? תבעו אתכם או קיבלתם מכתב התראה בגין לשון הרע?

התקשרו מיד ו
תקבלו ייעוץ ראשוני ללא עלות!

פסקי דין ומאמרים בדיני לשון הרע

קבל ייעוץ משפטיללא התחייבות

Section 1
Section 2
Section 3
Section 3
Section 3
Section 3
Section 3
התחל צ'אט עם עו"ד
1
זקוק לייעוץ משפטי מיידי?
היי
אנחנו כאן כדי לתת לך ייעוץ משפטי ללא התחייבות.
דילוג לתוכן