דיני עבודה

ייצוג עובדים | ייצוג מעסיקים | פיטורים והתפטרות | העסקת נשים | הפליה במקום העבודה | אי שוויון הזדמנויות בעבודה | שכר ופיצויים | תנאים סוציאליים | הטרדה מינית בעבודה

דיני וחוקי העבודה

דיני העבודה בישראל מורכבים ממספר חוקים, צווים ותקנות אשר נועדו לעגן ולהגן על זכויותיהם וחובותיהם של העובדים והמעסיקים כאחד.

החובה לקיים את חוקי העבודה חלה על המעסיק ולא ניתנת לשינוי או הסכמה אחרת בין הצדדים, למעט הסכמה אשר נועדה לטובתו של העובד ומשפרת את תנאיו.

לדוגמא: מעסיק ועובד לא יוכלו להסכים על שכר נמוך יותר משכר המינימום הקבוע בחוק שכר מינימום, אלא אם יהיה גבוה יותר. יוער כי גם אם הסכימו הצדדים בלב שלם, החוק לא מקבל זאת ומחייב את המעסיק לשלם לעובד לפחות את שכר המינימום הקבוע בחוק.

כך גם על יתר חוקי ודיני העבודה, על המעסיק לדאוג בקפדנות על זכויות העובד במקום העבודה, ולספק לו סביבת עבודה מכובדת עם כל התנאים הנלווים למען בטיחותו ועתידו.

 

מה אפסיד אם לא אגיש תביעה

למעסיק ולעובד ישנו אינטרס ברור האחד מהשני, המעסיק רוצה כוח עבודה והעובד רוצה להתפרנס ולצמוח. אך, ישנם מעסיקים המנצלים את העובד ואינם מקיימים את החובות המוטלות עליהם בדין.

עובדים רבים פונים למשרדנו בכל יום בטענות מגוונות, שלא קיבלו את שכרם בזמנו או שלא קיבלו כלל, לא קיבלו תלושי שכר, לא הופרשו להם תנאים סוציאליים לפנסיה ולפיצויים, פוטרו ללא הליך שימוע, התעמרו בהם במקום העבודה ועוד.

לחוקי העבודה תקופות התיישנות שונות מאחת לשניה, על כן נדרש לפעול במהירות וביעילות למיצוי כל זכויותיכם כעובדים.

זכרו, זכויותיכם הם החובות הקוגנטיות של המעסיק! 

תביעה ופיצויים

כאשר פונה עובד ומפרט את המקרה שבגינו פנה, לרוב לאחר תשאול מעמיק ובחינת המקרה לגופו מתגלים מספר הפרות מצד המעסיק שכלל לא ידע על קיומם.

לדוגמא: עובד שפנה למשרדנו בטענה כי לא קיבל שכר במשך חודשיים והמעסיק 'משך' אותו בתירוצים שונים, לאחר תשאול מעמיק התברר כי לא קיבל לידיו הודעה על תנאי העסקה, לא הופרשו תנאים סוציאליים, פוטר שלא כדין ועוד, לאחר הגשת התביעה זכה העובד ב 103,000 ש"ח.

כך גם עובדת שפנתה לאחר 21 שנות עבודה כמטפלת בגן ילדים, המעסיקה הודיעה לה ביום אחד כי מסיימת היא את העסקתה ללא כל הליך שימוע, העובדת הגיעה למשרדנו ולאחר בדיקה מעמיקה נמצא כי המעסיקה בנוסף לא הפרישה לה במשך שנתיים לקרן הפנסיה ולא פדתה את ימי החופש של העובדת בסיום העסקתה. לאחר הגשת התביעה זכתה העובדת ב 64,000 ש"ח.

דרוש את זכויותיך!

זכויותך הם חובה אצל המעסיק! מעסיק שאינו מקיים את חובותיו אלו חשוף לתביעה ולתשלום פיצויים ואף להליך פלילי.

נפגעת בעבודה? המעסיק מתעמר בך? את/ה חושש/ת שהמעסיק לא מקיים את חובותיו כלפיך? צור קשר מיד ונפעל מיד למיצוי כל זכויותיך על פי הדין.

ייעוץ משפטי ראשוני ללא עלות צור קשר עכשיו.

מאמרים בנושא דיני עבודה

קבל ייעוץ משפטיללא התחייבות

Section 1
Section 2
Section 3
Section 3
Section 3
Section 3
Section 3

משעלי יעקב ושות' משרד עורכי דין
דיני עבודה

דיני העבודה בישראל מהווים חלק אינטגרלי וחשוב ביותר בחיי יומיום של ציבור העובדים והמעסיקים, אשר לא אחת נמצא כי זכויות סוציאליות בסיסיות וקוגנטיות נשכחות ואף נרמסות. 

עו"ד יעקב (קובי) משעלי מומחה לדיני עבודה – בקי בדיני וחוקי העבודה השונים הכוללים: חוק הליכי מיון וגיוס לעבודה, חוק שכר שווה לעובד ולעובדת, חוק שכר מינימום, חוק פיצויי פיטורין, חוק שעות עבודה ומנוחהחוק חופשה שנתית, חוק העסקת בני נוער, חוק עבודת נשים, חוק הסכמים קיבוצייםחוק העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם ועוד.  

במהלך השנים ייצג עו״ד יעקב משעלי וצוות משרדו במאות רבות של סכסוכי עבודה בביתי הדין לעבודה השונים ברחבי הארץ ובישיבות פישור וגישור, הן בייצוג עובדים והן בייצוג מעסיקים בכל הסקטורים הציבוריים והפרטיים, תוך מתן ייצוג מקצועי ומסור.

משרד משעלי יעקב ושות' הוא משרד עורכי דין העוסק בדיני עבודה ונחשב ותיק ומוביל בתחום, ולו הצלחות רבות.

המשרד מספק מעטפת מלאה של שירותי ייעוץ וליווי משפטי, החל משלב גיוס העובד והליכי מיון וקבלה לעבודה, לאורך כל תקופת העסקה ובשלב סיום העסקה, תוך שמירה על מכלול הזכויות הסוציאליות והקוגנטיות.

טל: 053-522-5152

התחל צ'אט עם עו"ד
1
זקוק לייעוץ משפטי מיידי?
היי
אנחנו כאן כדי לתת לך ייעוץ משפטי ללא התחייבות.
דילוג לתוכן